Endurance 420 E to przedstawiciel orbitreków obecnej od jakiegoś czasu na polskim rynku marki ProForm. Amerykański producent jest bardziej na rynku światowym, w dodatku jako jedna z najlepszych firm w branży fitness. Jej sprzęt wyposażony jest w najnowsze technologie, jest wykonany z dbałością o szczegóły tak, by swoim klientom dostarczać urządzenia nie tylko funkcjonalne, ale również wydajne i bardzo trwałe.

ProForm_Endurance420E_Orbitrek

Konstrukcja i wygoda

Ma on magnetyczny, sterowany silnikiem system hamowania, współpracujący z ważącym 7 kg kołem zamachowym. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów oraz technologii SMR Silent™ Magnetic Resistance, orbitrek pracuje płynnie i cicho, dzięki czemu możemy ćwiczyć podczas ulubionego serialu bez obaw, że przeszkadzać nam będzie skrzypienie czy buczenie. Wymiary urządzenia to 178 x 88 x 179 cm. Read More »

Incoming search terms:

 • orbitrek rivo m opinie

Występujący obecnie na rynku orbitrek Kettler Rivo P to wciąż udoskonalana i ulepszana wersja modelu Advantage z 2012 roku, którego recenzję można znaleźć tutaj.
Zasadniczo podstawowe parametry modelu nie zmieniły się. Trenażer wciąż ma magnetyczny, sterowany sinikiem system hamowania, a koło zamachowe waży około 14 kilogramów, co gwarantuje sporą płynność ruchu (związane jest to z tym, iż im większa jest masa koła, tym większa jest bezwładność). Oporem steruje się elektronicznie w zakresie 1 – 16, co pozwala na dość dużą rozpiętość intensywności ćwiczeń. Długość kroku mogłaby być dłuższa – wynosi 40 cm, ale jest to wartość optymalna dla osób o wzroście niskim i średnim.

Orbitrek Kettler Rivo P Black trening

Parametry treningu kontrolować można na czytelnym, podświetlanym na niebiesko wyświetlaczu LCD. Są wśród nich czas, prędkość, przebyty dystans, liczbę spalonych kalorii a także poziom tętna. Ekran podzielony  jest na 7 sekcji, na których w trybie ciągłym wyświetlane są informacje. Tętno mierzone jest przy wykorzystaniu sensorów dotykowych, tudzież stanowiącego wyposażenie dodatkowe pasa telemetrycznego Polar. Użytkownik ma do dyspozycji 8 programów treningowych, w tym jeden sterowany tętnem, oraz funkcję recovery test, pozwalającą ocenić czynione postępy. Read More »

Incoming search terms:

 • kettler rivio p instrukcja obsługi

Marka ProForm, od jakiegoś czasu obecna również na polskim rynku, dokłada starań, by swoim użytkownikom dostarczać niekonwencjonalnych i ciekawych rozwiązań, tak, by ich treningi były ciekawe i urozmaicone.

Ciekawym rozwiązaniem jest dedykowany do użytku domowego HIIT Trainer, który łączy w sobie dwa urządzenia: stepper oraz orbitrek.

Orbitrek - Stepper HIIT Trainer ProForm

Konstrukcja

Urządzenie wykonano z najwyższą dbałością i z wysokiej jakości materiałów. Gwarantuje to trwałość i wysoką jakość urządzenia, jak również jego wydajną i płynną pracę. Jest dość kompaktowy (wymiary 132 x 74 x 170 cm – dł. x szer. x wys.), dzięki czemu sprawdzi się nawet w niewielkich pomieszczeniach. Płynność ruchu gwarantuje ważące 13 kg koło zamachowe. Read More »

Andes 5 Viewfit jest wzbogaconą wersją orbitreka Andes 5, która została wypuszczona na rynek stosunkowo niedawno, bo w 2016 roku. Wygodny, funkcjonalny i wydajny orbitrek to świetna maszyna do domowego treningu cardio, na której na pewno nie będziesz się nudzić, więc będziesz zmotywowany do regularnych treningów, które pomogą Ci wzmocnić kondycję i spalić zbędną tkankę tłuszczową.

Orbitrek Andes 5 Viewfit Horizon Fitness

Już od samego początku orbitrek sprawia bardzo dobre wrażenie. Jest to trenażer przednionapędowy, lecz mimo to zajmuje znacznie mniej miejsca, niż inne maszyny tego typu (niektóre modele mogą mieć nawet ponad 2 metry długości, podczas gdy Andes 5 ma 174 cm). Umieszczone z przodu koło zamachowe sprawia, że ruch na orbitreku jest bardziej naturalny i ergonomiczny, niż ma to miejsce w orbitrekach z napędem tylnym. Read More »

Jeśli szukasz orbitreka do użytku domowego, to z pewnością powinieneś wziąć pod uwagę model Andes 3 marki Horizon Fitness. Trenażer ten jest dość prosty, ale wykonano go z materiałów o wysokiej jakości i z dbałością o każdy szczegół, co gwarantuje mu trwałość i wytrzymałość. Crosstrainer ten ma magnetyczny system hamowania oraz ważące 7 kg koło zamachowe, dzięki którym pracuje płynnie i cicho – bez przeszkód więc można wykonywać swój trening cardio, jednocześnie oglądając ulubiony film, czy serial.

andes3 orbitrek horizon

Ogromnym plusem konstrukcji jest też jej ergonomia. Koło zamachowe umieszczono z przodu (napęd przedni), przez co ruch jest bardzo naturalny (stopy znajdują się w mniejszym odstępie od siebie, niż w orbitrekach tylnonapędowych). Długość kroku to aż 50,8 cm, sprawdzi się więc nawet u osób wysokich. Płozy są solidne, zaś ręce można ułożyć na ruchomych ramionach (angażuje się wówczas do pracy zarówno górną, jak i dolną część ciała), jak i na nieruchomym uchwycie. Umieszczono na nim również sensory dotykowe, służące do odczytu wartości tętna. Opcjonalnie dokupić też można pas telemetryczny, zalecany na większą dokładność pomiaru. Read More »

Incoming search terms:

 • kettler orbittek domowy
 • orbitrek składany

Hybrid Trainer ProForm to maszyna, która może zostać przekształcona z rowerka poziomego na orbitrek w prostych trzech krokach. Nowy model z 2017 roku ma kilka zmian w stosunku do  modeli wcześniejszych, w tym nieco cięższe koło zamachowe (5,9 kg zamiast 5,6 kg), dodatkowe regulacje, jak również atrakcyjniejszą, bardziej funkcjonalną konsolę. Istnieje także kilka innych, drobnych zmian, jak wentylowane siedzisko i ogólnie bardziej nowoczesny wygląd urządzenia.

ProForm Hybrid Trainer Orbitrek

Model ten ma 16 poziomów oporu, i w wersji orbitreka długość kroku 38 cm (nie podlega ona regulacji). Można też wybierać spośród 16 programów treningowych, zarówno interwałowych jak i manualnych. Konsolę wyposażono w podstawowy wyświetlacz LCD z pomiarem mocy w Watach (której nie było w poprzednich wersjach). Ma również połączenie iFit Bluetooth Smart, z powiększonym uchwytem na tablet, jak również jest kompatybilna z iPodem. Read More »

Wysokiej jakości orbitrek o jakości light – commercial, o nośności do 181 kg i wyposażona w ramę zaprojektowaną i przetestowaną w USA pod kątem bardzo  restrykcyjnych standardów mówiących jasno, że tak wysokiej jakości sprzęt do użytku domowego ma nie różnić się od sprzętu komercyjnego. Cena jest dość wysoka, ale ma to odwzorowanie w klubowej jakości i wytrzymałości urządzenia.

Orbitrek Life Fitness Platinum Series

Platinum Club Series to orbitrek dostępny z konsolą SE lub SI, przy czym konsola SI jest mniejsza i ma 10”, zaś SE jest większa – 16”, i oferuje nieco więcej opcji. Obie konsole wyposażone są w kolorowe ekrany dotykowe, z wbudowaną aplikacją LFconnect oraz możliwością połączenia z urządzeniem Android bądź IOS. Obydwie konsole mają do 42 programów treningowych i do 8, które użytkownik może zaprojektować sam. Mają też nieograniczoną liczbę profili użytkowników. Mają też możliwość podłączenia do Internetu, łącze Bluetooth i są zintegrowane z licznymi aplikacjami fitnessowymi. Read More »

Orbitrek Horizon Evolve 5 wyposażono w ciężkie koło zamachowe, dzięki któremu zapewni możliwość treningów całej Twojej rodzinie, wciąż oferując  wysoki poziom wytrzymałości i trwałości. Trenażer pozwala cieszyć się zróżnicowanymi opcjami programów treningowych, dostępnych z dużej konsoli i dzięki którym daje Twojemu ciału zaawansowany, zorientowany na konkretne cele trening. Eliptyk ten ma również możliwość złożenia, dzięki czemu po treningu można przechowywać go bez zajmowania zbyt dużej powierzchni (104 x 71 x 175 cm).

Horizon Fitness Evolve 5 Orbitrek Trening

ZALETY

 • Długość kroku 50,8 cm pozwalająca na wygodny trening każdemu użytkownikowi
 • Aż 37 programów treningowych
 • Współpraca z aplikacjami monitorującymi
 • Dane zwrotne dzięki Cardio Compass
 • Łatwa w składaniu rama
 • Ciężkie koło zamachowe dla płynnego treningu
 • Łatwy montaż w trzech krokach, orbitrek łatwo można samodzielnie złożyć w domu
 • Połączenie z ViaFit pozwalające na dokładne śledzenie wyników treningu
 • Naturalny ruch, dzięki któremu trenujemy bez kontuzji
 • Ergonomiczna rama pozwalająca na łatwy i komfortowy trening
 • Kompaktowa obudowa sprawiająca, że orbitrek świetnie nadaje się do mniejszych pomieszczeń
 • Przyciski szybkiego wyboru oporu (ma poziom 1 – 20)

Read More »

E5 to najwyższy model orbitreków Life Fitness z linii E, zaprojektowanej by zapewnić maksymalny komfort i prostotę użytkowania pozwalającej użytkownikowi po prostu „wsiąść i jechać”. Modele z serii E (E1, E3 i E5) mają elegancki i nowoczesny wygląd. W modelu E5, podobnie jak w pozostałych, cena uzależniona jest od rodzaju konsoli.

Orbitrek E5 Life Fitness

Jako jedyny model z serii E, model E5 jest na tyle wszechstronny, że oferuje możliwość elektronicznej regulacji długości kroku, która może wynieść od 46 do  61 cm. Ponadto użytkownicy mogą wybrać jeden z 20 poziomów oporu, którymi sterować można również przyciskami z ruchomych ramion orbitreka. A mówiąc o ramionach – model E5 oferuje uchwyty Multi – Grip, pozwalające wybrać użytkownikowi najbardziej dla niego dogodną pozycję. Dodatkowe funkcje to np. specjalne nakładki wyściełające pedały.

Orbitrek E5 Life Fitness Read More »

Orbitrek E1 Life Fitness to model otwierający Serię E  trenażerów, które zostały zaprojektowane z myślą o efektywności i łatwości użycia, tak, by użytkownik mógł po prostu na nie wsiąść i ćwiczyć. Serię E  charakteryzuje też solidna budowa i modernistyczny wygląd.

Orbitrek E1 Life Fitness

Model E1, podobnie jak pozostałe, może występować w wersji tańsze i drożej, zależnie od tego, z jaką dostępny jest konsolą – odpowiednio Go oraz Track. W przeciwieństwie do swojego poprzednika, wersji X1, model E1 ma co prawda poprawioną długość kroku- 51 cm, ale jest to długość stała i nie podlega regulacji. Model E1 ma również 20 stopni regulacji oporu ze zintegrowanymi przyciskami regulującymi ten parametr,  umieszczonymi na ruchomych ramionach dla szybkiej i wygodnej zmiany. Podobnie jak pozostałe modele z serii, E1 wyposażono w technologię WhisperStride Technology, która wykorzystuje wahliwe łożyska kulkowe by wyeliminować hałas oraz tarcie i zapewnia niemal całkowicie bezgłośną pracę, co jest idealne w domowych warunkach użytkowania. Co prawda nie jest podana waga koła zamachowego, ale nośność urządzenia to 181 kg, co świadczy o dużej wytrzymałości urządzenia. Read More »