Większość orbitreków  marek Nordictrack oraz Proform jest kompatybilnych z innowacyjną aplikacją iFit (dostępną zarówno na Androida jak i IOS). Przez jej zainstalowanie użytkownik uzyskuje dostęp do platformy, która niesie ze sobą szereg funkcjonalności.

Aplikacja iFit w orbitrekach

Przede wszystkim umożliwia ona śledzenie aktywności 24h na dobę – dotyczy to m.in. liczby wykonanych kroków, ilości spalonych kalorii, ilości spożytych kalorii a nawet analizy jakości snu.  Dane są na bieżąco gromadzone i synchronizowane, w każdej chwili użytkownik może skorzystać z analiz i wykresów, co da mu jasny obraz efektywności czynionych wysiłków i korygowania celów z nimi związanych. Dane gromadzone są w jednym miejscu w chmurze, dzięki czemu gromadzone są nie tylko z orbitreka, ale również np. z opasek monitorujących aktywność fizyczną, monitorujących sen itd. – dzięki temu użytkownik ma pełną kontrolę nad tym, jak aktywny jest jego tryb życia.

Aplikacja ta pozwala też znacznie urozmaicić treningi na orbitreku (bądź innym urządzeniu, takim jak bieżnia czy rower). Użytkownik może skorzystać z wirtualnych tras treningowych na całym świecie (zarówno tych już gotowych, jak i tworzonych samodzielnie w oparciu o Google Maps i Google Street View). Użytkownik ma wówczas podgląd na trasę w Street View i czuje się zupełnie tak, jakby przemierzał właśnie ulice Londynu, by za chwilę znaleźć się gdzieś koło Wielkiego Kanionu. Co więcej, specjalna technologia dopasowuje poziom oporu do ukształtowania terenu, zatem pokonując trasę pod górkę, ćwiczymy znacznie ciężej. Dane z takiego treningu są automatycznie zapisywane w chmurze.

Aplikacja iFit w orbitrekach

Ponadto użytkownik może skorzystać ze specjalnych treningów opracowanych na potrzeby osiągnięcia danego celu, takiego, jak np. spalenie tkanki tłuszczowej. Użytkownik otrzymuje też dostęp do różnych programów żywieniowych (np. odchudzanie, oczyszczanie), dzięki którym szybciej może osiągnąć swoje cele.

 

Aplikacja iFit w orbitrekach

 

Zobacz również:  Przyciski szybkiego wyboru w orbitrekach  |  Rozgrzewka przed treningiem na orbitreku   |  Trener w smartfonie  |  Programy sterowane tętnem w orbitreku

 

Incoming search terms:

  • kat nachylenia w orbitreku
  • biegowki cwiczenia orbitrek
  • jak wchodzic na orbitreka
  • orbitek dla pilkarza
  • orbitrek panel

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz, musisz trochę pogłówkować