E5 to najwyższy model orbitreków Life Fitness z linii E, zaprojektowanej by zapewnić maksymalny komfort i prostotę użytkowania pozwalającej użytkownikowi po prostu „wsiąść i jechać”. Modele z serii E (E1, E3 i E5) mają elegancki i nowoczesny wygląd. W modelu E5, podobnie jak w pozostałych, cena uzależniona jest od rodzaju konsoli.

Orbitrek E5 Life Fitness

Jako jedyny model z serii E, model E5 jest na tyle wszechstronny, że oferuje możliwość elektronicznej regulacji długości kroku, która może wynieść od 46 do  61 cm. Ponadto użytkownicy mogą wybrać jeden z 20 poziomów oporu, którymi sterować można również przyciskami z ruchomych ramion orbitreka. A mówiąc o ramionach – model E5 oferuje uchwyty Multi – Grip, pozwalające wybrać użytkownikowi najbardziej dla niego dogodną pozycję. Dodatkowe funkcje to np. specjalne nakładki wyściełające pedały.

Orbitrek E5 Life Fitness

Podobnie jak inne modele w serii, E5 ma także pracuje w oparciu o WhisperStride Technology – technologia ta wykorzystuje wahliwe łożyska kulkowe, co minimalizuje tarcie i zapewnia nie tylko bardzo płynną, ale i wyjątkowo cichą pracę. Nie jest podana masa koła zamachowego, jednak nośność 182 kg wskazuje na trwałość i niezawodność systemu napędowego.

Istnieją dwie opcje konsoli dostępnych z modelem E5 – konsola Track i konsola Go. Konsola Go jest prosta i cechuje ją intuicyjna obsługa oraz przejrzysty design. Wyposażono ją w podświetlany, niebieski wyświetlacz, 12 wbudowanych programów treningowych, 2 programy indywidualne oraz 2 profile użytkownika. Konsola Track z kolei ma więcej zaawansowanych opcji – poza wyświetlaczem LCD ma też programy interaktywne i śledzenie treningu w czasie rzeczywistym dzięki połączeniu przez Bluetooth z aplikacją LFconnect. Konsola ta może być też kompatybilna z Twoimi ulubionymi urządzeniami, ma stację dokującą jak i podstawkę na tablet. Track daje dostęp do 16 programów wbudowanych, 12 indywidualnych i 4 profili użytkownika.

Orbitrek E5 Life Fitness

Model E5 ma również umieszczoną przy nieruchomych uchwytach konsolę „Coach Zone”, która obejmuje programy LegSculptor i TotalBody – pozwalają skoncentrować trening na określonych partiach mięśniowych. Tętno można zmierzyć za pomocą sensorów, umieszczonych na stabilnych i ruchomych uchwytach, jak i przy pomocy pasa napiersiowego Polar.

ZALETY

 • Elektroniczna regulacja długości kroku 46 – 61 cm
 • Wielopozycyjne uchwyty, pozwalające na przyjęcie najwygodniejszej pozycji
 • Połączenie z Internetem (z konsolą Track)
 • Atrakcyjny, elegancki i nowoczesny wygląd
 • Solidna, niezawodna konstrukcja
 • Coach Zone – funkcja nakierowująca trening na konkretne partie mięśniowe
 • WhisperStride Technology – technologia zapewniająca płynną i cichą pracę
 • 20 poziomów oporu regulowanych elektronicznie

Orbitrek E5 Life Fitness

WADY

 • Brak wbudowanego nawiewu
 • Brak wbudowanych głośników
 • Brak kółek transportowych

PODSUMOWANIE

Ogólnie rzecz biorąc, orbitrek E5 Life Fitness to solidnie zbudowany sprzęt, który oferuje wiele regulowanych funkcji. Jest dość drogi, ale reprezentuje sobą naprawdę wysoką jakość, niezawodność i wszechstronność. Jest wygodny i łatwy w użyciu. W zależności od wybranej konsoli, pozwala na korzystanie z bardziej lub mniej zaawansowanych opcji, w tym również gromadzenie danych czy współpracę z aplikacją LFconnect. Osobom o nieco mniejszym budżecie rekomendujemy wybór modelu E1 lub E3 – są równie dobre, zaś główną różnicą są uchwyty oraz regulacja kroku.

Ocena: 4/5

Orbitrek E5 Life Fitness

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Możliwość złożenia: Nie

Długość kroku: regulowana, 46 – 61 cm

Masa koła: b.d.

Programy treningowe: zależnie od konsoli (Go: 12 wbudowanych + 2 indywidualne, Track: 16 wbudowanych + 12 indywidualnych)

Pamięć użytkowników: zależnie od konsoli (Go: 2 , Track: 4)

Nawiew: Nie

Nośność: 182 kg

Wymiary: 214 x 87 x 168 cm

 

Zobacz również: Orbitrek E1 Life Fitness  |   Orbitrek E3 Life Fitness  |  Orbitrek A.C.T. Commercial NordicTrack  |  Orbitrek Kettler Skylon S

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz, musisz trochę pogłówkować