Endurance 420 E to przedstawiciel orbitreków obecnej od jakiegoś czasu na polskim rynku marki ProForm. Amerykański producent jest bardziej na rynku światowym, w dodatku jako jedna z najlepszych firm w branży fitness. Jej sprzęt wyposażony jest w najnowsze technologie, jest wykonany z dbałością o szczegóły tak, by swoim klientom dostarczać urządzenia nie tylko funkcjonalne, ale również wydajne i bardzo trwałe.

ProForm_Endurance420E_Orbitrek

Konstrukcja i wygoda

Ma on magnetyczny, sterowany silnikiem system hamowania, współpracujący z ważącym 7 kg kołem zamachowym. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów oraz technologii SMR Silent™ Magnetic Resistance, orbitrek pracuje płynnie i cicho, dzięki czemu możemy ćwiczyć podczas ulubionego serialu bez obaw, że przeszkadzać nam będzie skrzypienie czy buczenie. Wymiary urządzenia to 178 x 88 x 179 cm.

Wygoda

Koło zamachowe umieszczono z przodu, dzięki czemu ruch jest bardziej wygodny i ergonomiczny, niż w przypadku orbitreków tylnonapędowych. Długość kroku to aż 51 cm, będzie to zatem wygodne urządzenie również dla osób o wysokim wzroście. Wygodę i komfort zapewniają także duże, amortyzowane płozy oraz pokryte nie wchłaniającym potu tworzywem uchwyty.

ProForm_Endurance420E_Orbitrek

Regulacja oporu

Oporem steruje się elektronicznie, za pomocą dużych, wygodnych przycisków na pulpicie. Ma on skalę 1-20, można zatem dość dokładnie różnicować intensywność treningu.

Pomiar tętna

Dość  istotną kwestią, na jaką zwraca uwagę coraz większa ilość  użytkowników, jest możliwość pomiaru tętna. Jego wartość pomaga w dopasowaniu intensywności ćwiczeń do naszych celów treningowych. W orbitreku Endurance 420E ProForm pomiar pulsu następuje dwojako: poprzez umieszczone na nieruchomych uchwytach sensory dotykowe, lub przez pas iFit.

Wyświetlacz

Wyświetlacz jest prosty, przez co jest też czytelny i przejrzysty. Duże przyciski pozwalają na łatwą zmianę oporu lub głośności głośników.  Wśród parametrów znajdują się m.in. czas, częstotliwość, i spalone kalorie.

ProForm_Endurance420E_Orbitrek

Programy treningowe

Trenażer Endurance 420 E ProForm ma 20 programów treningowych, w tym 10 zorientowanych na kalorie, oraz 10 sterowanych mocą. Dzięki nim każdy trening może wyglądać inaczej, a jak wiadomo, urozmaicenie jest kluczem do zachowania wysokiego poziomu motywacji.

Współpraca z iFit

Urządzenie jest kompatybilne z aplikacją iFit, o której więcej dowiedzieć się można TUTAJ. W skrócie – daje ona możliwość monitorowania swojej dobowej aktywności, układania własnych tras (przy współpracy z Google Earth) bądź korzystać z już istniejących, ćwiczyć wg wielu programów i planów lub w towarzystwie uznanych trenerów (np. Jillian Michaels).

Dodatki

Jako dodatkowe udogodnienia, trenażer ten posiada uchwyt na bidon, gniazdo audio typu jack do podłączenia MP3 i głośniki, uchwyt na tablet.

ProForm_Endurance420E_Orbitrek

Opinie o produkcje

McArt:  „Bardzo solidnie wyglądający (i faktycznie taki jest) orbitrek. Moja żona twierdzi, że trochę na pierwszym ustawieniu za ciężko chodzi w stosunku do tych z siłowni. W niektórych sklepach są złe zdjęcia tego orbitreka z regulacją ręczną kroku pedałów. To ma model 520E, 420E tego nie posiada. Podsumowując jest to bardzo dobry i stabilny orbitrek, wart uwagi.” [źródło]

 

Zobacz również: Orbitrek Kettler Rivo P Black 7644-500  |  Trening interwałowy na orbitreku  |  Zrzucanie brzucha z orbitrekiem  |  Orbitrek – Stepper HIIT Trainer ProForm

 

Incoming search terms:

  • orbitrek rivo m opinie

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz, musisz trochę pogłówkować