Horizon Delos Pro to orbitrek z magnetycznym systemem hamowania, napędzanym przez pas Poly-V. Posiada system hamowania z kołem zamachowym ważący aż 20 kilogramów , co zapewnia płynność ruchu i bardzo duży komfort podczas ćwiczeń. Dodatkowo system oporu ECB zapewnia cichą pracę urządzenia, co jest dużą zaletą, gdyż spora część domowych orbitreków dość mocno skrzypi i wymaga ciągłych prac konserwacyjnych.

Horizon Fitness Delos Pro

Źródło zdjęć

Orbitrek ma możliwość ustawienia płóz w dogodnej dla użytkownika pozycji, co jest bardzo ważne dla komfortu treningu. Wymiary urządzenia to 148 x 65 x 165 cm a nośność nie różni się od tej, jaką ma poprzednik modelu Pro, Horizon Delos, i wynosi 135 kilogramów. Ma natomiast większą skalę ustawienia poziomu oporu, która jest 16-stopniowa i reguluje się ją elektronicznie. Przestawianie urządzenia w dowolne miejsce w mieszkaniu umożliwiają kółka transportowe.

Wszelkie interesujące użytkownika parametry treningu wyświetlane są na wyświetlaczu LCD. Pojawiają się tam między innymi informacje odnośnie czasu, prędkości, dystansu, orientacyjnej liczby spalonych kalorii, oporu, obrotów na minutę i tętna. Mierzyć je można na dwa sposoby. Pierwszym z nich są umieszczone na uchwytach sensory dotykowe, należy chwycić je (nie za mocno) podczas treningu, by uzyskać odczyt. Drugim sposobem jest wykorzystanie bezprzewodowego pasa telemetrycznego, który jest opcją zdecydowanie bardziej zalecaną, ze względu na dokładność odczytu. Na uchwytach umieszczono także przyciski zmiany oporu, programu i wykonania recovery testu.
W komputer wgrano aż 16 programów treningowych, dzięki którym ćwiczenia na trenażerze eliptycznym Horizon Fitness Delos Pro na pewno nie staną się monotonne. Wśród nich jest 1 program sterowany pulsem, 1 programowany przez użytkownika i jeden sterowany mocą.

Horizon Fitness Delos Pro

 

Zobacz również:  Hybryda Boflex Treadclimber  |  Orbitrek York Fitness X215 Perform  |  Ceny orbitreków  |  Orbitrek York Fitness X120  |  Trenażery magnetyczne i elektromagnetyczne

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz, musisz trochę pogłówkować