Występujący obecnie na rynku orbitrek Kettler Rivo P to wciąż udoskonalana i ulepszana wersja modelu Advantage z 2012 roku, którego recenzję można znaleźć tutaj.
Zasadniczo podstawowe parametry modelu nie zmieniły się. Trenażer wciąż ma magnetyczny, sterowany sinikiem system hamowania, a koło zamachowe waży około 14 kilogramów, co gwarantuje sporą płynność ruchu (związane jest to z tym, iż im większa jest masa koła, tym większa jest bezwładność). Oporem steruje się elektronicznie w zakresie 1 – 16, co pozwala na dość dużą rozpiętość intensywności ćwiczeń. Długość kroku mogłaby być dłuższa – wynosi 40 cm, ale jest to wartość optymalna dla osób o wzroście niskim i średnim.

Orbitrek Kettler Rivo P Black trening

Parametry treningu kontrolować można na czytelnym, podświetlanym na niebiesko wyświetlaczu LCD. Są wśród nich czas, prędkość, przebyty dystans, liczbę spalonych kalorii a także poziom tętna. Ekran podzielony  jest na 7 sekcji, na których w trybie ciągłym wyświetlane są informacje. Tętno mierzone jest przy wykorzystaniu sensorów dotykowych, tudzież stanowiącego wyposażenie dodatkowe pasa telemetrycznego Polar. Użytkownik ma do dyspozycji 8 programów treningowych, w tym jeden sterowany tętnem, oraz funkcję recovery test, pozwalającą ocenić czynione postępy.

Orbitrek Kettler Rivo P Black konsola

W chwili obecnej producent udostępnia model w kolorze czarnym, który wydaje się nam bardziej stylowy, niż poprzednia wersja.

Największymi zaletami Rivo P są zdecydowanie jakość wykonania, gładki, płynny ruch oraz duża funkcjonalność konsoli.

 

Pozostała specyfikacja techniczna

Wymiary: 143 x 64  x 168 cm

Waga: 61 kg

Zasilanie: Sieciowe

Nośność: 130 kg

Dodatkowo: Alarm przy zbliżaniu się do maksymalnej wartości tętna

Orbitrek Kettler Rivo P Black

 

OCENA

Łatwość montażu – 8

Wygląd – 8,5

Płynność ruchu  – 7,5

Komfort – 7,5

Niezawodność – 8

Hałas – 8

Łatwość użytkowania – 8

Gwarancja – 9

Ogólna ocena: 81%

Kettler Rivo P Black

 

Przykładowe opinie na temat orbitreka Kettler Rivo P

Natalia: „Od razu widać, że orbitrek wykonany jest prawie idealnie. Nic nie skrzypi, materiał części jest naprawdę dobry. Wyświetlacz jest czytelny i prosty w obsłudze. Pomiar pulsu jest prawidłowy, sprawne sensory.” (źródło)

Aga: „Udany zakup, sprzęt cichy, działa bez zarzutu. Przy intensywnym użytkowaniu konieczne częste dokręcanie śrub, ale to jeszcze nic wielkiego, jedyny minus jaki stwierdziłam to- pulsometr często źle odczytuje puls. Poza tym POLECAM” (źródło)

Anna S.: „Doskonała jakość. Wygląda na solidny i trwały. Pracuje cicho. Dla mnie wystarczające opcje treningowe. Jestem bardzo zadowolona.” (źródło)

Alistair D.: „Łatwo go złożyć, można na nim zrobić świetny trening.” (źródło)

 

Zobacz także: Orbitrek Kettler Skylon S  |  Orbitrek Kettler Skylon 5  |  Maty amortyzujące  |   Wszystko o marce Kettler  |  Zalety orbitreka

 

Incoming search terms:

  • kettler rivio p instrukcja obsługi

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz, musisz trochę pogłówkować