Trenażery eliptyczne marki Kettler nie bez przyczyny cieszą się dobrą sławą – solidne, ciche i funkcjonalne maszyny są niezawodnym narzędziem w walce o piękną sylwetkę i doskonałe samopoczucie. Orbitreki należą do urządzeń cardio, pozwalających na wykonanie treningu aerobowego, który w zależności od intensywności (mierzonej tętnem) pozwalają na spalenie tkanki tłuszczowej oraz wzrost wydolności i wytrzymałości organizmu. Ćwiczenia te pomagają także w poprawie krążenia i wydolności oddechowej. Ze względu na swoje właściwości amortyzacyjne, orbitreki są doskonałą alternatywą dla bieżni u osób, które mają problemy ze stawami.

Kettler Unix M Orbitrek

Model M jest podstawowym modelem linii Unix trenażerów eliptycznych Kettlera. Stabilną pracę tego magnetycznego urządzenia zapewnia ważące aż 18 kilogramów koło zamachowe. Crosstrainer waży 60 kilogramów i zajmuje przestrzeń o wymiarach 144 x 56 x 152 cm. Jest bardzo wytrzymały, nośność orbitreka to aż 150 kilogramów (wartość nośności to taka wartość graniczna masy użytkownika, która nie spowoduje żadnych zakłóceń w prawidłowej pracy eliptyka. Orbitrek zasilany jest na baterie, może więc stać w dowolnym miejscu w mieszkaniu, bez względu na położenie gniazdka elektrycznego (co jest istotne w urządzeniach o elektromagnetyczny systemie hamowania). Przestawienie urządzenie w dowolne miejsce w pomieszczeniu możliwe jest dzięki rolkom transportowym.

Poziom trudności ćwiczeń może być regulowany przez zwiększenie częstotliwości pedałowania (prędkości liniowej) lub przez zwiększenie obciążenia (które nie ma określonej skali i ustawia się je ręcznie w zależności od preferencji i możliwości ćwiczącego). Bardzo ciekawą opcją jest trzystopniowa regulacja płóz, pozwalająca na dopasowanie długości kroku do wzrostu użytkownika.

Kettler Unix M Konsola

Na wyświetlaczu komputera orbitreka pokazują się takie informacje treningowe jak: prędkość, czas treningu, pokonany dystans, częstotliwość pedałowania oraz spalone kalorie. Wyświetla się tam również wartość tętna, którą mierzy się przy użyciu umieszczonych na uchwytach sensorów dotykowych lub klipsa na ucho. Zalecamy jednak zakupienie wyposażenia dodatkowego w postaci bezprzewodowego pasa telemetrycznego, którego dokładność pomiaru jest znacznie wyższa niż ma to miejsce w przypadku pozostałych opcji. Komputer orbitreka pozwala na zapamiętanie dwóch profili użytkownika. Możliwe jest również przeprowadzenie testu kondycyjnego (pomiar tętna w fazie spoczynku, im szybciej wraca ono do wielkości początkowej tym lepiej świadczy to o poziomie wytrenowania użytkownika).

Na crosstrainer udzielane jest 36 miesięcy do użytku prywatnego.

Wybrane opinie na temat crosstrainera [źródło: opineo.pl]

  • „Rewelacyjny trenażer do użytku domowego.”
  • „Jestem zadowolony z zakupu”
  • „Sprzęt porządnie wykonany, stabilny, do użytku domowego w sam raz, polecam.”

Zobacz również:  Trenażer eliptyczny Ketter Rivo M  |  Trenażer eliptyczny York Fitness X320 Excel  |  Orbitrek York Fitness X215 Perform  |  Ceny orbitreków

 

 

Incoming search terms:

  • kettler crostrainer unix m
  • kettler unix m
  • orbitek ketler unix
  • orbitek ketler unix m
  • orbitrek kettler unix

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz, musisz trochę pogłówkować