Trenażer eliptyczny York Fitness X-I 7000 otwiera serię light commercial marki, służącą zarówno dla indywidualnych użytkowników jak i do wykorzystania komercyjnego w małych klubach fitness.

Charakrteryzuje go specyficzna budowa, wynikająca z systemu napędowego – w orbitreku tym zastosowano napęd przedni, co oznacza, że jego oś znajduje się tuż przed użytkownikiem. Jest to budowa częściej spotykana w sprzęcie dedykowanym klubom fitness, niż sprzętowi domowemu. Tego typu napęd jest mało zawodny a ruch na maszynie jest przy nim bardziej naturalny. X-I 7000 ma elektromagnetyczny system hamowania, ale dzięki wbudowanemu generatorowi można na nim ćwiczyć bez konieczności podłączania go do zasilania sieciowego (choć jest taka opcja, zasilacz dolączony jest do zestawu).

York Fitness X-I 7000 Orbitrek Trenazer eliptyczny

Maszyna waży aż 84 kilogramy (na szczęście ma również wbudowane rolki transportowe, pomagające w przesuwaniu jej w bardziej dogodne miejsce) i ma wymiary 170 x 64 x 185 cm, jest to więcej niż typowe orbitreki do użytku domowego (dla porównania orbitrek York Fitness X310 Excel ma wymiary 135 x 63 x 158 cm i wcale nie jest najmniejszym trenażerem marki). 13,5 kg to masa koła zamachowego, zapewniająca użytkownikowi płynny ruch maszyny. Jest bardzo wytrzymały, jego nośność to aż 180 kg.
Na bardzo przejrzystym, 7-calowym podświetlanym wyświetlaczu pojawiają się najważniejsze dla użytkownika informacje treningowe, takie jak czas, prędkość, odległość (całkowita oraz pokonana podczas danego treningu), częstotliwość pedałowania, moc w Watach oraz liczba spalonych kalorii. Pojawia się również wartość tętna, którą można zmierzyć za pomocą sensorów dotykowych, umieszczonych przy neruchomych rączkach, lub za pomocą pasa telemetrycznego, który daje zdecydowanie dokładniejsze wyniki pomiaru i pozwala na pomiar bez konieczności ograniczania pracy rąk, co daje pełną swobodę przy korzystaniu z programów treningowych sterowanych tętnem. Stanowi on jednak wyposażenie dodatkowe i należy zakupić go oddzielnie.

York Fitness X-I 7000 Orbitrek Trenazer Eliptyczny Konsola

Użytkownik może zmienić poziom trudności treningu poprzez zmianę wartości oporu. Skala obciążenia ma aż 40 stopni i steruje się nią elektronicznie, poprzez naciśnięcie odpowiednich przycisków na konsoli pod wyświetlaczem. Do dyspozycji osób ćwiczących oddano tez 12 predefiniowanych programów treningowych, których wizualizacje widać na rysunku poniżej.

Wizualizacje programow treningowych York Fitness XI7000
Są też 4 programy sterowane tętnem, program sterowany mocą, programy celowe (zorientowane na czas, dystans lub liczbę spalonych kalorii), program manualny oraz aż 7 programów, które użytkownicy mogą zaprojektować sami (daje nam to razem aż 28 różnych kombinacji programowych (!).

Wyposażenie dodatkowe orbitreka stanowią uchwyt na bidon, głośnik, wejście audio, łącze usb i podpórka (pod książkę, tablet czy telefon).

Zobacz również:  Trenażer eliptyczny Reebok ZR8  |  Orbitrek Horizon Fitness Achiever 407  |  Orbitrek/ Stepper Horizon Fitness E408i  |  Orbitrek Horizon Fitness Elite E4000

 

Incoming search terms:

  • X I 7000 - York Fitness

Comments

  1. FrancisFet / Sty 11th, 2017 16:07 Quote Odpowiedz

    Bardzo fajna strona, znalazłam tutaj mnóstwo fajnych materiałów które poszerzyły moją wiedzę. Fajnie że są w sieci takie strony.

    Kross level b2

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz, musisz trochę pogłówkować