Reebok C 5.1 to jeden z najbardziej wydajnych sprzętów fitnessowych Reebok’a. Swoją rangą przewyższa serię I a nawet nowo wypuszczoną serię Z.

Projektanci Reeboka zadbali o to by C5.1e był atrakcyjną maszyną. Jakość wykonania jest bardzo wysoka – koło zamachowe waży 10kg, a całe urządzenie wraz z różnymi ciężkimi komponentami waży 20 kg. Dlaczego jest to istotne? To proste – ruch jest dzięki temu niesłychanie płynny!

Orbitrek Reebok C51e

Źródło

Możemy zapewnić, że C5.1 jest bardzo wygodnymi wytrzymałym urządzeniem, a długość kroku 40,5 cm pozwala na bardzo naturalny ruch dla osób powyżej 182 cm wysokości.

Płynność i naturalność ruchu podczas wykonywania kroków są dodatkowo wzmocnione dzięki świetnie zaprojektowanym ramionom orbitreka, a także dzięki wykorzystaniu dodatkowych komponentów takich jak pasek klinowy napędu oraz podwójnie łączone łożyska kulkowe.

“Przyjazny użytkownikowi” – to określenie które niejednokrotnie przychodzi do głowy podczas treningu na C 5.1 e. Ten trenażer eliptyczny posiada jest wyposażony w bogate funkcje, a mimo to wciąż pozostaje jednym z najprostszych urzadzeń dostępnych na rynku. Przy użyciu funkcji “quick start” można z miejsca rozpocząć ćwiczenia zmieniając opór za pomocą umieszczonych na konsoli przycisków – jednak rekomendowalibyśmy skorzystanie z ustawień profile użytkownika, w którym wprowadza się najistotniejsze dla treningu dane takie jak płeć, wiek, waga i wzrost. Dzięki temu maszyna bardziej precyzyjnie określi liczbę spalonych podczas treningu kalorii.

C 5.1e jest ergometrem skalibrowanym do pomiaru  ilości wysiłku wykonywanego podczas treningu. Jest on obliczany za pomocą komputera, który bierze pod uwagę  poziom oporu i prędkość kroczącego i jest wartością mierzoną w watach (podobnie jak żarówki). Aby zmaksymalizować użyteczność tej funkcji C5.1e ma stały program Watt, dzięki czemu jest idealny do użytkowania przy przeprowadzaniu rehabilitacji.

Oprócz programu WATT urządzenie posiada jeszcze 8 innych programów treningowych – co nie wydaje się być dużą liczbą w porównaniu z innymi orbitrekami, ale programy jakie oferuje nam 5.1 e są naprawdę niebywale dobre. Związane jest to z faktem, że programy te są raczej bardziej ogólne niż sztywno określone programy ścisłego typu.

Pierwsze trzy programy są programami celowymi (ustawić można konkretny cel treningu w postaci czasu, dystansu oraz spalonych kalorii). Zawierają one również swoisty program wewnętrzny, który pozwala na ustawienie poziomu trudności dla zaplanowanego wysiłku w skali od 1 do 7.  Ta sama logika odnosi się do programu spalania tłuszczu (fat burn) oraz programu wytrzymałościowego.  Jeżeli chcemy mieć pewność, że trening nie będzie nudny, można wybrać opcję programu losowego.

Urządzenie wyposażone jest również w program sterowany tętnem, który zaleca się używać z dostępnym opcjonalnie bezprzewodowym pasem napiersiowym. Urządzenie to mierzy tętno co 15 sekund i dostosowuje intensywność treningu by trzymać się wyznaczonego celu treningowego. Warto wspomnieć, że opór regulowany jest automatycznie przez komputer urządzenia, a nie tylko wyświetla instrukcje dotyczące konieczności zmiany ustawień oporu lub prędkości.
Jesteśmy wielkimi fanami programów sterowanych tętnem, ponieważ jako metoda treningowa znane są ze swej skuteczności w osiąganiu konkretnych celów.

Powinniście być świadomi, że wiele innych marek opisując to urządzenie stwierdziłoby, że wyposażone jest ono w ponad 30 programów – licząc po każdy poziom trudności jako osobne ćwiczenie.

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione wyżej cechy można by się spodziewać, że ten trenażer eliptyczny dostępny jest po cenie znacznie wyższej niż faktycznie ma to miejsce.

Podsumowanie

Za relatywnie niską cenę możesz posiadać urządzenie naprawdę najwyższej jakości. Dbałość o szczegóły rzuca się w oku na każdym kroku. Urządzenie wyposażone jest również w podpórki gwarantujące stabilność nawet na lekko nierównej podłodze, kółka transportowe dzięki którym urządzenie można w miarę łatwo przesunąć w inny kąt pomieszczenia oraz uchwyt na bidon z wodą, dzięki któremu możemy zapewnić sobie nawadnianie podczas wyczerpującego treningu.

Specyfikacja techniczna

Wymiary:  136 m x 80 x 146 cm (długość x szerokość x wysokość)

Waga urządzenia: 55 kg

Max masa użytkownika: 150 kg.

Komputer/ wyświetlacz

Konsola Orbitreka Reebok C51e

Źródło

Komputer urządzenia wyposażony jest w duży, podświetlany wyświetlacz LCD, który zapewnia dostarczenie wielu niezbędnych do treningu informacji w bardzo zgrabnej i intuicyjnie modnej formie. W szczególności spodobał nam się w wyświetlaczu drogomierz do pomiaru prędkości kroczącego i  czytelnie wyświetlany aktualny poziom oporu. Wyświetlacz jest też na tyle duży, że wyświetla jednocześnie także pozostałe istotne informacje jak np. tętno, dystans, spalone kalorie oraz liczbę WATT. Przejrzysty układ tych informacji bardzo pomaga w motywacji do dalszych ćwiczeń gdy jesteś już zmęczony. Wystarczy zerknąć ile kalorii spaliłeś podczas treningu i od razu trenujesz dalej, by dortwać do końca treningu z jeszcze lepszym wynikiem. Przyciski są rozmieszczone intuicyjnie, głównymi przyciskami można maszynę uruchomić, zatrzymać oraz regulować wielkość oporu. Jest również przycisk „enter” służący do zatwierdzania wprowadzanych do profilu użytkownika danych a także przycisk „mode” służący do zmiany informacji wyświetlanych na ekranie.

Zalety

 • Jakość budowy
 • Ogromna płynność ruchu
 • Duży, czytelny wyświetlacz
 • Intuicyjne programy

Wady

 • Brak wentylatora

 

Ocena

Łatwość instalacji   9

Wygląd               9,5

Płynność            10

Wygoda             10

Niezawodność         9

Głośność             9,5

Łatwość użycia        9

Sterowanie             9,5

Gwarancja                9

Wartość (jakość/cena)     10

OGÓLNA OCENA 95%

Zobacz również:  York Fitness Diamond X302  |  York Fitness Diamond X301

Incoming search terms:

 • orbitrek reebok
 • opinie testy orbitrek york x120
 • orbitrek reebok c5 1e
 • reebok c 3 1 orbitrek
 • Orbitrek reebok c3 1
 • reebok c 3 1 opinie
 • reebok c 3 1 parametry
 • reebok c5 1e

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz, musisz trochę pogłówkować