Trenażer eliptyczny Reebok Z9 jest nowo dodaną pozycją do gamy produktów Reebok Fitness. Maszyny z serii Z są nową generacją domowych urządzeń fitness, które zastępują poprzednią serię I.

Wcześniej było sporo trenażerów Reeboka (na przykład Pure), gdzie jasno było powiedziane, że cena uwzględnia również przynależność maszyny do marki Reebok. Więc – jaki jest ten trenażer?

Orbitrek Reebok Z9

Testując orbitreka zostaliśmy bardzo mile zaskoczeni. Jest to ładnie wyglądający, kompaktowy trenażer zajmujący miejsce o powierzchni 92 x 52 cm (choć należałoby dodać jeszcze około 30 cm z przodu, by zapewnić sobie wystarczająco dużo miejsca na pełną pracę ramion).

Maszyna pracuje płynnie i równo, krok jest dość naturalny dzięki 15’’ długości kroku i 9 kilogramowemu kołu zamachowemu. Krok jest wystarczająco długi by swobodnie i naturalnie na maszynie czuły się osoby do 180-183 cm. Testowaliśmy już maszyny o długości kroku 12 lub 14’’ i musimy przyznać, że tych kilka cm więcej naprawdę robi znaczną różnicę.

Następną niespodzianką był komputer – konsola ma ładny, kolorowy wyświetlacz LCD na środku.  Komputer jest zarówno prosty w obsłudze jak i nie zabiera zbyt wiele miejsca. Prostota nie jest w żaden sposób zagrożona: wystarczy skorzystać z maszyny, to po prostu kwestia wejścia na nią i naciśnięcia przycisku START na środku konsoli. To uruchamia orbitreka w trybie manualnym, w którym poziom oporu można regulować używając przycisków „góra” i „dół” na konsoli. Poziom oporu można regulować na 32 poziomach!

W celu zapewnienia różnorodności i urozmaicenia w treningu, komputer zawiera wiele programów treningowych. Pierwszy to program manualny, który jest programem celowym – należy ustawić docelowy czas, dystans bądź liczbę spalanych podczas treningu kalorii i rozpocząć ćwiczenia (ręcznie zmieniając poziom oporu do wybranego przez siebie poziomu). Docelowy parametr odliczany jest zazwyczaj w dół do zera by użytkownik wiedział, kiedy ustawiony cel zostanie osiągnięty. Zaskakująca była dla nas możliwość ustawienia także celu WATT. Dzięki tej funkcjonalności Z9 staje się właściwie ergometrem – a tego nie spodziewaliśmy się po urządzeniu w tym przedziale cenowym. Ergometr jest to maszyna tak skalibrowana by obliczać ilość wysiłku, jaki wkładany jest w trening. Jest mierzona przez komputer, który uwzględnia kompozycję takich czynników jak poziom oporu i prędkość kroków a wynik podawany jest watach (zupełnie jak w żarówce). W orbitreku Z9 możliwe jest więc ustawienie pewnego docelowego wysiłku wkładanego w trening  a komputer dostosowuje do niego poziom oporu określając również prędkość jaka jest niezbędna by utrzymać określony poziom intensywności treningu.

Mamy również możliwość skorzystania z 12 predefiniowanych programów, a ich profile są przedstawione rysunkowo na konsoli. Każdy z tych dwunastu programów może mieć dodatkowo ustawiony poziom trudności. Jest tez program sterowany tętnem, z opcją wprowadzenia wieku i możliwością wyboru między trzema różnymi maksymalnymi procentowymi poziomami tętna maksymalnego lub ustawienia celu w ilości uderzeń serca na minutę. Choć jesteśmy wielkimi fanami programów opartych na kontroli pracy serca, należy odnotować, że ten program wymaga by utrzymywać stały poziom tętna i ciągle trzymać nieruchome uchwyty gdzie umiejscowione są sensory dotykowe. Zmniejsza to poziom ćwiczenia górnej części ciała i jesteśmy przeciwko ćwiczeniu w ten sposób. Istnieje zapewne wiele innych opcji dostępnych w tym urządzeniu.

Oprócz celowego program manualnego, stałego program Watt, 12 predefiniowanych programów oraz programu HRC, jest również możliwość stworzenia przez użytkownika własnego programu opartego na intuicyjnym interfejsie.

Ostatecznie, ten orbitrek wyposażony jest również w funkcję testu fitness. Po wykonaniu treningu (kiedy tętno użytkownika wciąż jeszcze jest podniesione), należy nacisnąć przycisk testu fitness oraz chwycić uchwyty na których umieszczone są sensory dotykowe przez minutę. Komputer monitoruje tempo w jakim tętno wraca do swojego poziomu spoczynkowego i opierając się na tym określa poziom wytrenowania między 1 a 8  – im niższa jest ta liczba, w tym lepszej kondycji jest użytkownik. Myślimy, że orbitrek wyposażony w tę funkcjonalność jest ekstremalnie użyteczny ponieważ dostarcza użytkownikowi motywacji ponieważ pokazuje użytkownikowi jak zmienia się poziom wytrenowania organizmu w miarę upływu czasu.

Zobacz również:  Kettler Rivo P Advantage  |  Reebok C5.1e  |  York Fitness Diamond X302

 

Incoming search terms:

  • reebok z9
  • orbitrek reebok z9
  • Orbitrek Reebok Z9 opinie
  • orbitreki reebok
  • reebok zr9 orbitrek
  • orbitrek reebok pure opinie
  • orbitrek reebok zr9
  • reebok orbitrek opinie
  • orbitrek reebok pure x trainer cena
  • orbitrek reebok zr9 funkcje

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz, musisz trochę pogłówkować