Trenażer eliptyczny Reebok ZR7 jest zaktualizowaną wersją bardzo popularnego modelu Z7. Seria Z urządzeń Reebok’a została wprowadzona na rynek w 2011 roku i zastąpiła serię I (wycofaną ze sprzedaży) reprezentującą domowy sprzęt do ćwiczeń marki.

Reebok ZR7

Źródło

Dawniej było wiele domowych orbitreków markowanych przez Reebok’a a patrząc na specyfikę urządzeń było jasne, że konsumenci muszą zapłacić nieco wyższą cenę za znak firmowy na sprzęcie. Więc czy ma to zastosowanie także w nowym trenażerze eliptycznym ZR7.

Pierwsze wrażenie było z pewnością pozytywne. Jak na poziom wejściowy serii nie spodziewaliśmy się tak zbudowanej maszyny. Orbitrek ZR7 waży blisko 50 kilogramów i podczas użytkowania można odczuć, że jest solidny i wytrzymały. Ruch na maszynie jest płynny, a kroki odczuwa się dość naturalnie dzięki 15 calowej długości kroku oraz masywnemu, 7- kilogramowemu kołu zamachowemu.

Długość kroku jest wystarczająco by naturalnie na orbitreku czuli się użytkownicy nawet do 182 cm wzrostu. Odczucie podczas wykonywanych ruchów jest wyraźnie inne (i lepsze) niż większości urządzeń klasy wejściowej, w których długość kroku wynosi najczęściej 13-14 cali.

Jako maszyna klasy wejściowej w serii, ZR7 ma manualnie sterowany, magnetyczny system oporu. Zasadniczo poziom oporu zmienia się wraz z przemieszczaniem się magnesu bliżej bądź dalej od koła zamachowego. Ponieważ opór generowany jest przez siłę magnesu a nie tarcia, jest również cichy w użyciu. Ręczna regulacja poziomu oporu jest kontrolowana przez przekręcenie pokrętła w pozycji pionowej.

Główną wadą każdego orbitreka z ręczną regulacja systemu hamowania jest to, że opcje programowe są znacznie ograniczone, ponieważ komputer nie jest w stanie elektronicznie kontrolować obciążenia. Z drugiej strony oznacza to, że urządzenie nie musi być podłączone do stałego źródła zasilania i może być używane bez nieestetycznie wyglądających kabli i konieczności myślenia o tym, gdzie postawić urządzenie tak, by miało dostęp do gniazdka elektrycznego. Dodatkowo ręczne ustawienia oporu są zdecydowanie bardzo proste w obsłudze – wystarczy wejść na orbitreka, zacząć ćwiczyć i kontrolować poziom trudności wybierając między jednym z ośmiu jej poziomów, przekręcając pokrętło do góry – jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią obsługi skomplikowanych wyświetlaczy urządzeń elektronicznych.

Sama konsola komputera jest bardzo prosta, z pięknym, dużym wyświetlaczem LCD na środku, na którym wyświetlane są wszystkie niezbędne dla treningu dane. Zawiera to: czas ćwiczeń, przebyty dystans, spalone kalorie, prędkość/ilość obrotów koła zamachowego na minutę. W zakresie programów, są tu trzy programy celowe, gdzie użytkownik może ustawić docelowy dystans, czas albo ilość kalorii jakie chce spalić podczas treningu i komputer będzie odliczał te wartości w dół podczas wykonywania ćwiczeń.

Inną użyteczną funkcjonalnością jest to, że tętno może być mierzone poprzez chwycenie na kilka sekund sensorów dotykowych znajdujących się na nieruchomych uchwytach, a poziom tętna pojawi się na wyświetlaczu konsoli. Pomimo, iż sensory dotykowe nie są najdokładniejszym sposobem pomiaru tętna, jednak dostarcza użytecznego wskazania na temat przybliżonego poziomu tętna.

Ostatecznie, ten trenażer eliptyczny wyposażony jest w funkcję „test fitness”. Po wykonaniu treningu (kiedy tętno wciąż jeszcze jest podwyższone), użytkownik naciska przycisk test fitness i chwyta sensorów dotykowych (umieszczonych na uchwytach) przez jedną minutę. Komputer monitoruje tempo w jakim praca serca powraca do poziomu spoczynkowego i bazując na tym ocenia kondycję użytkownika w skali od 1 do 5, przy czym im niższa jest to liczba tym lepsza jest kondycja użytkownika. Myślimy, że orbitrek wyposażony w tę funkcjonalność jest ekstremalnie użyteczny ponieważ dostarcza użytkownikowi motywacji ponieważ pokazuje użytkownikowi jak zmienia się poziom wytrenowania organizmu w miarę upływu czasu.

Reebok nie zapomniał również o innych kwestiach podstawowych: są więc możliwości ustawienia płóz które umożliwiają korzystanie w urządzenia także na lekko nierównej podłodze, jak również umieszczone z przodu kółka transportowe umożliwiające przemieszczanie urządzenia.
Gwarancja, jak można tego od Reeboka oczekiwać,  trwa 2 lata i obejmuje całą maszynę, części i obsługę, więc nawet w (mało prawdopodobnym) przypadku że coś złego stanie się z urządzeniem, jest ono zabezpieczone.

Zobacz również:  Reebok Z9  |  Kettler Rivo P Advantage  |  York Fitness Diamond X302  |  York Fitness X230 Perform  |  Kettler Elyx 5

 

Incoming search terms:

  • orbitrek reebok zr9 jak podlaczyc
  • reebok zr7 orbitrek cena
  • reebok zr8 crosstrainer
  • reebok zr9 opinie

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz, musisz trochę pogłówkować