Kettler Rivo P Advantage to model Kettlera z 2012 roku. Historycznie, Kettler znany jest na rynku jako jedna z niewielu marek produkujących swoje urządzenia fitnessowe w Europie (Niemcy) i jest uznawany w tej dziedzinie za jednego z najlepszych ale i najdroższych producentów.

W 2010 roku Kettler wypuścił na rynek swój pierwszy zaprojektowany w Niemczech, ale wyprodukowany na dalekim wschodzie orbitrek by móc konkurować również ceną. Ten nowy model z 2012 roku jest kontynuacją najbardziej udanych pierwszych modeli. Więc, czy jest aż tak dobry?

Kettler Rivo P Advantage

Źródło

Najważniejszą cechą cross trainera jest uczucie gładkości ruchu oraz mechanizm kroków i pod tym względem model  Rivo P Advantage nam zaimponował. Ruch jest płynny i naturalny dzięki połączeniu 14kg koła zamachowego , przyzwoitej 16 calowej (40 cm) długości kroku oraz wysokiej jakości łożysk zastosowanych w urządzeniu. Należy również wspomnieć, że jest jeden z orbitreków o najdłuższej długości kroku jaką można spotkać w urządzeniach z tej półki cenowej. Tych kilka dodatkowych centymetrów może nie brzmieć na dużo w porównaniu z innymi urządzeniami w tej cenie, ale naprawdę robi różnicę jeśli chodzi o uczucie podczas ćwiczenia na maszynie.

Możemy potwierdzić, że ten trenażer eliptyczny jest bardzo łatwy w użyciu w trybie ręcznym  po prostu wskakuje się na maszynę, zaczyna ćwiczyć i reguluje opór używając pokrętła zamieszczonego na środku konsoli komputera. Z jakiejś (bliżej nam nie znanej) przyczyny na konsuli widnieje słowo „hamulec” (brake) a nie opór (resistance), ale jest 16 poziomów jakie można wybrać i możemy potwierdzić, że ustawiając opór na najwyższym z poziomów, opór jest bardzo silny.

W zakresie mierzenia tętna jest duża różnorodność opcji. Po pierwsze, mamy sensory dotykowe zamieszone na stałych uchwytach,  co zapewnia wygodny sposób na uzyskanie wyników pomiaru tętna. Drugą opcją jest użycie klipsa na ucho, który dołączany jest do zestawu wraz z maszyną. Jeden koniec kabla podłącza się do maszyny a na drugim końcu znajduje się klips, który przyczepiamy do ucha podczas ćwiczeń na maszynie. Ten sposób pomiaru jest wyjątkowo „kettlerowski”. Co prawda nie zapewnia bardzo dokładnych pomiarów, ale dzięki jego zastosowaniu można pracować również górną partią ciała, która w przypadku użycia sensorów dotykowych pozostaje nieruchoma. By uzyskać najdokładniejsze wyniki pomiaru tętna, należy skorzystać z pasa telemetrycznego (nie jest w zestawie, ale komputer ma wbudowany odbiornik do odczytywania pomiarów).

Rivo P Advantage ma 6 predefiniowanych programów treningowych by zapewnić użytkownikowi urozmaicenie w treningu. Dodatkowo można również skorzystać z programu celowego (nazwanego „count downa – odliczanie) gdzie można określić docelowy czas, dystans bądź ilość spalonych kalorii podczas treningu i po rozpoczęciu ćwiczeń komputer zaczyna odliczać w dół od zakładanego poziomu. Bardzo ucieszył nas również widok programów sterowanych tętnem . Mamy tu dwa programy HRC – jeden prosty, który pozwala określić poziom tętna docelowego (w uderzeniach na minutę) oraz drugi, który wymaga wprowadzenia wieku i wybiera nam ustawienia  ćwiczeń dla 65% maksymalnego tętna by spalać tłuszcz, 75% tętna maksymalnego dla treningu cardio lub dla określonego przez użytkownika poziomu procentowego. Z określonym docelowym poziomem tętna orbitrek automatycznie dostosowuje poziom oporu by utrzymywać tętno blisko odgórnie założonego poziomu.

Ostatecznie ten trenażer eliptyczny posiada również funkcję „recovery test”. Po treningu (gdy jeszcze tętno użytkownika jest podwyższone) należy nacisnąć przycisk „recovery test” na konsoli komputera oraz chwycić sensory dotykowe na nieruchomych rączkach przez jedną minutę (lub użyć klipsa na ucho bądź pasa napiersiowego). Komputer oblicza w jakim tempie tętno powraca do swojego poziomu spoczynkowego i bazując na tym dokonuje oceny kondycji użytkownika. Myślimy, że urządzenie posiadające tego typu funkcjonalność jest wysoce użyteczne i dostarcza motywacji, ponieważ może faktycznie pokazać użytkownikowi jak zmienia się jego kondycja w miarę upływu czasu (i treningów).

Zobacz również: Reebok c5.1e  |  York Fitness Diamond X302  |  York Fitness Diamond X301  |  Orbitrek Kettler Skylon S  |  Trenażer Kettler Skylon 5

 

Incoming search terms:

  • kettler rivo p
  • testy orbitreków
  • kettler rivo p opinie
  • rivo p
  • kettler rondo p opinie
  • orbitrek kettler rondo p opinie
  • rivop p opinia i test
  • orbitrek kettler rivo p
  • kettler rondo p test
  • kettler rivo m klips

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz, musisz trochę pogłówkować