Model E w linii Unix orbitreków Kettlera przeznaczony jest zarówno do użytku przez użytkowników prywatnych, jak i przez profesjonalne fitness cluby – bardzo dobrze świadczy to o wytrzymałości urządzenia (wiadomo bowiem, że urządzenia przeznaczone do użytku komercyjnego wykorzystywane są znacznie intensywniej i przez dużo większą liczbę użytkowników, zatem jest konieczne, by ich wytrzymałość była maksymalnie wysoka).

Kettler Unix E Orbitrek

Kettler Unix E zasilany jest sieciowo i posiada elektromagnetyczny system hamowania. Waży 62 kilogramy, z których 22 kilogramy to masa koła zamachowego. Koło wraz z silnym magnesem zapewniają płynną pracę crosstrainera (co jest bardzo ważne dla komfortu treningu). Wymiary urządzenia to 144 x 56 x 152 cm. Ze względu na konieczność podłączenia eliptyka do gniazdka elektryczego, podczas ćwiczeń musi być on umieszczony w jego pobliżu. Nie musi stać tam jednak bez przerwy, rolki transportowe są bowiem bardzo pomocne w przestawieniu maszyny w dowolny kąt mieszkania. Nośność urządzenia to 150 kg.

Trudność ćwiczeń ulega modyfikacji poprzez zmianę prędkości lub/i obciążenia, którym sterujemy z konsoli komputera orbitreka. Obciążenie a skalę 25 – 400 W (skok co 5 W, elektroniczna, niezależna od liczby obrotów).

Kettler Unix E Konsola

Na wyświetlaczu (którego pochylenie można regulować) komputera pojawiają się parametry treningu: prędkość, częstotliwość pedałowania, przebyty dystans, spalone kalorie oraz tętno. Tę ostatnią wartość uzyskujemy poprzez przyłożenie dłoni do sensorów dotykowych, wykorzystanie klipsa na ucho lub (najdokładniejszego) pasa napiersiowego. Podobnie jak w poprzednich modelach, również i na Unix E można przeprowadzić test oceniający kondycję osoby ćwiczącej. Urozmaicenie treningu zapewnia 8 programów treningowych (w tym dwa sterowane tętnem).

Opinia na temat sprzętu [źródło: ceneo.pl]: „Bardzo fajne urządzenie. Kiedyś miałem orbitreka mechanicznego, skrzypiał, obciążenie zmieniało się w trakcie treningu. Tu takich rzeczy nie zaobserwowałem. Jest b. ciche. Godne polecenia.”

Zobacz również:  Trenażery magnetyczne i elektromagnetyczne  |  Trenażer Eliptyczny York Fitness X202 Anniversary  |  Trener w smartfonie  |  ORBITREK / TRENAŻER ELIPTYCZNY KETTLER VITO M

 

 

Incoming search terms:

  • kettler unix e
  • orbitrek elektroniczny

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Aby dodać komentarz, musisz trochę pogłówkować